E-maily

Jak přidat e‑mailovou schránku do Outlooku?

E-mailovou schránku Webglobe snadno přidáte přímo v rozhraní poštovního klienta Outlook, v němž se přihlásíte svým účtem s nově zakoupenou licencí (schránkou). Můžete postupovat podle našeho návodu.

Potřebuji externího e‑mailového klienta (Outlook, Thunderbird, Mac…) pro využití e‑mailových služeb?

Ne, nepotřebujete. Ať už zvolíte FlexiMail nebo Microsoft Exchange Online, budete mít k dispozici i webového klienta pro přístup z internetového prohlížeče.

Nemám/nechci využívat klienta Outlook, jsou nějaké alternativy?

Ano, například poštovní klienti pro iPhone/iPad či Mozilla Thunderbird. Ti ovšem vyžadují samostatné nastavení. Přislušné návody naleznete zde.

Vložení HTML kódu do obsahu zprávy

Do e‑mailů v Mail Klerk lze vkládat i HTML kód. Díky tomu si můžete nastylovat například vlastní šablony, které budou čitelné v co největším počtu e‑mailových klientů. 

DMARC záznam

Domain Message Authentication Reporting and Conformance, zkráceně DMARC. Tento prvek z oblasti e‑mailové komunikace je navazující částí na již existující technologie SPF a DKIM. 

Jak na správný e‑mail obsahově – jak projít SPAM filtrem?

E-mailing je věc, na kterou se musí chytře. Hlavním nepřítelem každé rozesílky jsou SPAM filtry adresátů. Každý takovýto filtr je maličko jinak nastavený, ale v zásadě se u každého posuzují podobné věci (některé s jinou váhou než ostatní). V tomto článku najdete seznam těch základních věcí, které vašim newsletterům pomohou vyhnout se složce SPAM.

Nastavení DKIM

DKIM záznamy (Domain Keys Identified Mail) potvrzují, že během odeslání e‑mailu nedošlo k pozměnění jeho obsahu třetí stranou.

Správné nastavení DKIM pomáhá snížit SPAM rating vašich e‑mailů.

Nastavení SPF v Mail Klerk

SPF záznam (Sender Polici Framework) obsahuje IP adresy SMTP serverů, které z vaší domény budou posílat e‑maily.

Odeslání testovacího e‑mailu

Před odesláním kampaně na kontakty je dobré si nejdříve ověřit, že se e‑mail správně zobrazuje. Právě k tomu slouží testovací e‑mail.

Co je e‑mail hosting?

E-mail hosting je služba nabízející prémiový e‑mail na vlastní doméně. To znamená, že si můžete vybrat, jak vaše e‑mailová adresa bude vypadat. 

Místo @gmail nebo @seznam si vytvoříte e‑mail ve formátu vasejmeno@vaseadresa.cz. 

Jak funguje e‑mail alias?

E-mail alias funguje jako alternativní e‑mail, který si vytvoříte ve své schránce. Má vlastní složku pro příchozí poštu, ale využívá diskový prostor schránky. 

Co je webmail?

Webmail je webová aplikace, díky níž se ke svým e‑mailům dostanete snadno z kteréhokoliv zařízení. Stačí otevřít webový prohlížeč, zadat adresu a přihlásit se.

Jaký je rozdíl mezi e‑mailem na vlastní doméně a firemním e‑mailem?

Firemní e‑mail je prémiová služba určená podnikatelům a firmám. Kromě e‑mailu na vlastní doméně obsahuje celý balík kancelářských nástrojů. Funguje tedy jako plnohodnotná virtuální kancelář.

Zajímá vás ještě něco?

Obraťte se na nás. Ozveme se nejpozději do 24 hodin.

icon
V České republice
+420 603 111 111

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na Slovensku
+421 2 581 010 62

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na e-mailu
info@webglobe.cz

Odpovídáme vám do 24 hodin

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.

Zajímají vás další témata?

V naší poradně toho naleznete přehledně rozstříděné informace z různých odvětví.

Přejít do poradny