Webhosting

Jaké nástroje mohu použít na tvorbu svého webu?

Většina našich zákazníků si u nás pořizuje webhosting pro WordPress. Je to nejpoužívanější redakční systém pro tvorbu webu, který je navíc zdarma. Pro e‑shopaře tu máme dvě bezplatná e‑commerce řešení: Prestashop a OpenCart.

Všechny tři nástroje si můžete během 30 s nainstalovat přímo ve svém zákaznickém účtu.

Krom toho máme vlastní WebEditor s 60 webovými šablonami, v němž si i úplný začátečník zvládne připravit profesionální byznysové stránky. I ten je v základní verzi zdarma.

Jaký je vlastně rozdíl mezi hostingem a webhostingem?

Webhosting je ve skutečnosti jen jedna forma hostingu (sdílený hosting). Vedle něj existuje i server hosting, kdy si pro svůj náročný web pronajmete rovnou celý server.

Webhosting a hosting nicméně pro většinu lidí znamenají to samé a i my tyto pojmy často zaměňujeme.

Jak si mám vybrat hosting pro své stránky?

Při výběru webhostingu rozhoduje především počet domén a to, kolik GB místa potřebujete na stránky, databázi a emaily.

A to je vlastně vše, protože u nás máte všechny důležité funkce a nástroje dostupné už od toho nejnižšího balíčku.

Pro běžné stránky, postavené na WordPressu, vám do začátku stačí základní hosting Webglobe Start. Větší e‑shop, který běží třeba na WooCommerce už bude lepší volit Webglobe Plus.

Jak funguje sdílený webhosting?

Většině webových stránek bohatě stačí sdílený webhosting. To znamená, že se o server dělíte s dalšími uživateli. Výhodou je samozřejmě cena takového hostingu. Nevýhodou může být snížený výkon serveru, kdykoliv se na weby vašich „sousedů“ navalí velké množství návštěvníků.

Co je to sdílený hosting

Sdílený hosting je služba, při níž více webů běží na jednom serveru, místo, aby si každý web pronajímal vlastní server.

Díky dělení se o výkon serveru je sdílený hosting mnohem levnější než pronájem vlastního serveru.

Co je webhosting?

Webhosting (nebo zkráceně hosting), to je vaše vlastní místo na internetu, kam zaparkujete své webové stránky.

Všechna data se ukládají na servery. A vy si kousek takového serveru pronajmete a uložíte na něj data ze svého webu. Díky tomu bude stále on-line, dostupný pro vaše návštěvníky.

Opravdu Webglobe Ultra nabízí neomezeně místa?

Ano, s tímto webhostingem máte pro svá data neomezený diskový prostor. Ten však podléhá takzvanému Fair Usage Policy (FUP) s kontrolním limitem 250 GB. FUP brání využívání balíčku pro účely, k nimž není určen (např. sdílení nebo přeprodávaní dat).

Přiblížíte-li se limitu 250 GB, váš webhosting zkontrolujeme a v případě porušení FUP vás požádáme o urychlenou nápravu.

Jak vybrat vhodný webhosting a odpovídající tarif?

Vhodný webhosting pro Váš projekt byste měli vybírat pečlivě a neměli byste opomenout některé základní body, kterými je dobré se při výběru řídit. Webhostingový trh v ČR nabízí poměrně širokou možnost volby webhostera, následující body by Vám mohly být při výběru nápomocny.

V čem se liší webhosting pro WordPress, Drupal, Joomla…?

U nás v ničem. Všechny redakční systémy (CMS) potřebují databáze a PHP. Ty najdete už v našem nejlevnějším hostingu. 

Joomla je možná trochu náročnější na počet souborů, ale i s tím si hravě poradíme.

Migrace webu k Webglobe

Jsme moc rádi, že chcete svůj web přesunout k Webglobe. Těšíme se na vás! V tomto článku najdete všechny potřebné informace k migraci webhostingu (nebo virtuálního serveru), e‑mailu i převodu domény k nám.

Rozdělení prostoru pro FTP/DB a e‑maily

V přehledu služeb vyberte hosting, pro který chcete upravit velikost kvót a přejděte na jeho detail.

Srovnání webhostingů Webglobe – parametry jednotlivých balíčků

Zde najdete podrobné srovnání našich webhostingových balíčků, jejich parametry a podrobné technické specifikace FTP, PHP, databází, e‑mailů ad.

Obnova souborů ze zálohy

Potřebovali jste někdy obnovit webové stránky ze zálohy? Od této chvíle to nebude žádný problém. Můžete to udělat snadno a rychle sami, aniž byste museli posílat požadavky na náš helpdesk a čekat na obnovu během několika hodin.

Navýšení prostoru na hostingu

Pokud se váš hostingový nebo e‑mailový prostor zaplňuje, můžete jej snadno navýšit pomocí našich doplňkových služeb Smallbox (+15 GB) a Bigbox (+50 GB).

Co je to malware skener?

Malware skener je nástroj pro identifikaci škodlivého softwaru, jehož rozhraní najdete v klientské administraci Webglobe. Data uložená v prostoru vaší domény jednou za týden kontrolujeme nástrojem BitNinja.

Jak a kdy mohu změnit parametry webhostingu?

Webhosting můžete změnit kdykoliv podle aktuální nabídky přes klientskou administraci. Již zaplacený kredit Vám vykompenzujeme.

Jak dlouho trvá migrace?

Délka migrace závisí na velikosti dat, která přenášíte. Pokud jde o malý web nebo prostor e‑mailových schránek, migrace je zpravidla provedena do 1 hodiny.

Jak nainstalovat redakční systém (CMS)?

Redakční systém nainstalujete v klientské administraci jednoduše na pár kliků. Stačí jen na kartě Služby otevřít položku Hosting – Web – Instalátor CMS.

Jak se dostanu do webové SSH konzole?

Do webové SSH konzole svého webu se dostanete přes klientskou administraci, nejlépe s pomocí prohlížečů Google Chrome, Opera či Vivaldi.

Jak zálohovat data?

Svá data můžete zazálohovat v klientské administraci. Na kartě Služby vyberete položku Hosting – Zálohování – Zálohy databází a zvolíte Zálohovat. Pro obnovu a archivaci webu můžete ovšem využít také zálohy FTP prostoru domény, které Webglobe provádí automaticky denně. U FTP i databází jsou data dostupná 14 dní zpětně.

Jaké služby mohu do svého hostingu migrovat?

V administraci Webglobe máte k dispozici nástroje pro přenos FTP dat, e‑mailových schránek i databází. Jak migrovat databáze se dozvíte zde.

Zajímá vás ještě něco?

Obraťte se na nás. Ozveme se nejpozději do 24 hodin.

icon
V České republice
+420 603 111 111

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na Slovensku
+421 2 581 010 62

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na e-mailu
info@webglobe.cz

Odpovídáme vám do 24 hodin

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.

Zajímají vás další témata?

V naší poradně toho naleznete přehledně rozstříděné informace z různých odvětví.

Přejít do poradny