Vytváření rozbalovací nabídky nebo podnabídky

Rozbalovací nabídka je velmi užitečná v hlavičce navigace, protože pomáhá zobrazit seznam souvisejících odkazů, když návštěvník umístí kurzor myši na odkaz nebo na něj klikne. Rozbalovací nabídka pomáhá odklonit hlavní menu a usnadnit navigaci.

Rozbalovací nabídku můžete vytvořit takto:

1. Přejděte na blok Hlavička a umístěním kurzoru myši na libovolný prvek spusťte nabídku Upravit navigaci. Klikněte na ikonu nastavení navigace nad sebou:

2. Zobrazí se seznam vašich stránek. Pokud je to nutné, roztáhněte okno pomocí šipky v pravém dolním rohu. V tomto příkladu chceme vytvořit rozbalovací nabídku (podnabídku) sdružující několik stránek pod odkazem "Servis.

3. Pokud chcete přesunout požadované stránky do jedné rozbalovací nabídky Servis, klepněte na ikonu tří proužků v prvku stránky a přetáhněte stránky související se servisem dovnitř do "Servis" stránky.

Výsledek:

4. Opakováním kroku 3 přesuňte všechny stránky, které chcete přenést, do rozbalovací nabídky. Vaše nastavení navigace by nyní měly vypadat podobně jako zde:

5. Změny potvrďte kliknutím na tlačítko Odeslat. Zveřejněte web a podívejte si změny online:

Přidejte další úroveň rozbalovacích nabídek

Chcete-li vytvořit další rozbalovací nabídku, která by se otevřela, když váš návštěvník ukáže na položku podnabídky první úrovně, postupujte podle stejných kroků, které jsou uvedeny v bodě 3 výše:

1. V nabídce Nastavení navigace chyťte ikonu tří proužků prvku stránky, který chcete přidat do podnabídky druhé úrovně, a umístěte ji do prvku stránky, pod kterým bude nabídka. Uvolněte a sledujte, jak se nový prvek zobrazuje pod hlavním prvkem.

2. Opakujte tento krok a vytvořte v rozbalovací nabídce tolik odkazů, kolik chcete.

3. Kliknutím na tlačítko Potvrdit potvrďte změny. Chcete-li změny zveřejnit, zveřejněte webovou stránku.

4. Zkontrolujte výsledek:

Odstranění stránek z rozbalovací nabídky

Chcete-li odstranit rozbalovací nabídku druhé úrovně nebo vrátit stránku do vedlejší nabídky vyšší úrovně, postupujte takto:

1. V nabídce Nastavení navigace chyťte ikonu tří proužků na stránce, kterou chcete přesunout, a přetáhněte ji do horní části seznamu tak, aby se uvnitř prvku stránky na vyšší úrovni zobrazil řádek:

2. Chcete-li zcela odstranit rozbalovací nabídku a vrátit všechny stránky zpět do hlavní nabídky, opakujte krok 1, stránky však nerozhazujte na jinou stránku, ale přesuňte všechny prvky na stejnou úroveň zarovnání:

Vaše stránky se vrátí do hlavní nabídky. Pokud však není dostatek místa, automaticky by se přesunuly do podnabídky Více.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.