Úpravy názvu, popisu a metaznaček stránky

Pro optimalizaci vyhledávacích nástrojů je důležité, aby značka názvu každé stránky popisovala, o čem je tato stránka, a že metapopis vybízí návštěvníky, aby klikli na vaši stránku. Název a metapopis se zobrazí ve výsledcích vyhledávání takto:
Screen_Shot_2019-11-20_at_15.58.16.png

Zde je příklad, jak můžete vytvořit název stránky, popis a přidat klíčová slova.

1. Přejděte do nabídky Webu v levém rohu administrace WebEditoru klinutím na tři vodorovné čárky a klikněte v nabidce na Stránky.

2. V seznamu svých webových stránek vyberte stránku, kterou chcete upravit a klepnutím na ikonu ozubeného kolečka otevřete Nastavení stránky.

3. Když kliknete na ikonu kolečka, otevře se nové okno. Zde můžete upravit popis stránky a její název tak, jak se bude stránka zobrazovat ve výsledcích vyhledávání. Pomocí pole náhledu SEO můžete zkontrolovat, jak bude vaše stránka vypadat ve výsledcích vyhledávače.

Screen_Shot_2019-11-20_at_16.04.40.png

Úprava názvu stránky

Název stránky se zobrazuje ve výsledcích vyhledávačů a je důležitý pro SEO a socíální sítě. Název vaší webové stránky musí obsahovat přesný a výstižný popis obsahu stránky. Dobrý název stránky může být rozhodujícím faktorem při určování, zda někdo klikne na váš odkaz nebo ne. Název vaší stránky je viditelný i na kartách prohlížeče a v případě, že někdo sdílí vaši stránku na sociálních sítích.

Důležité: Nepoužívejte výchozí názvy, například Domácí stránka nebo Nová stránka.

Tip: Vaše stránka se umístí výše, pokud máte značku názvu optimalizovanou pro klíčové slovo.

Úpravy popisu stránky

Při psaní metapopisů se snažte zachovat délku kolem 150 znaků, protože Google obvykle zkrátí úryvky, které mají více než 160 znaků. Zahrňte svá nejdůležitější klíčová slova a klíčové fráze, ale aby to znělo přirozeně, bez vyplňování klíčových slov. Při psaní odpovězte na tyto otázky: Co nabízí vaše stránka? Proč by ji měl někdo navštívit? Co z toho budou mít?

Tip: Pamatujte, že Google nemusí vždy zobrazit váš meta popis. Někdy místo toho zobrazuje úryvky z vašeho obsahu.

Úpravy meta klíčových slov

Meta klíčová slova jsou důležité pro vyhledávače, aby pochopili, o čem je vaše stránka. Sestavování meta klíčových slov je jednodušší pomocí nástrojů pro klíčová slova. Když zadáte téma relevantní pro váš web, získáte stovky vhodných hledaných výrazů, které můžete použít jako meta klíčová slova.

Poznámka: Meta klíčová slova již nejsou důležitou součástí algoritmu hodnocení Google, ale je dobré je mít, protože je pravděpodobně použije vaše konkurence.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.