Umožnění kliknutí na obrázky a přiřazení akcí Kliknutí

Své obrázky můžete učinit interaktivnějšími přiřazením různých akcí. Zde je návod, jak přidat trochu akce do vašich obrázků. To také umožňuje vytvářet poutače, které odkazují na jiné zdroje.

Poznámka: Tato volba je dostupná pro všechny běžné obrázky kromě obrázků pozadí, záhlaví a loga a obrázků v blocích Galerie.

Aktivovat menu s kliknutím
Přejeďte myší nad obrázek, na který chcete akci nastavit. Pokud je obrázek upravitelný, zobrazí se tlačítko Upravit obrázek:

Kliknutím pravým tlačítkem myši nebo dlouhým stisknutím tlačítka myši aktivujete nabídku. Zvolte možnost Nastavit akci kliknutí:

click_action_2.png

V rozevírací nabídce Akce kliknout zvolte jednu z následujících možností:

Zobrazit obrázek v plné velikosti: Tato volba je užitečná, pokud chcete vytvořit náhled, který se může rozšířit do velkého obrázku. Tato akce je dostupná pouze pro blokové obrázky Galerie.

Otevřete stránku: Vytvoří se odkaz na stránku, takže návštěvník webu se po kliknutí na obrázek zobrazí na této stránce. V dalším kroku budete moci určit stránku na svém webu, která se otevře po kliknutí uživatele na obrázek.

Stáhnout soubor: Tuto možnost zvolte, pokud chcete, aby návštěvník webu po kliknutí na obrázek stáhl soubor. V dalším kroku si budete moci vybrat soubor ke stažení:

click_action_3.png

Přejít na blok: Tato volba umožňuje vybrat blok, kde bude uživatel po kliknutí na obrázek vyfocen:

click_action_4.png

Otevřít webovou adresu: Tato možnost umožňuje zadat URL webové stránky, kam bude návštěvník po kliknutí na obrázek odveden.

Zavolat: Tato možnost umožňuje přidat telefonní číslo (v mezinárodním formátu), na které může uživatel zavolat při kliknutí na obrázek:

Screen_Shot_2021-02-05_at_14.02.09.png

Odeslat e‑mail: Tato možnost umožňuje přidat e‑mailovou adresu. Uživatel vám tak bude moci poslat e‑mail při kliknutí na obrázek:

Screen_Shot_2021-02-05_at_14.04.02.png

Po zadání akce kliknutí potvrďte klepnutím na Uložit.

Jakmile obrázek upravíte, klepněte na tlačítko Publikovat a změny budou živě.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.