Do své WordPress administrace se nejrychleji přihlásíte přes URL www.vasedomena.cz/wp-login.php. Stačí, když za www.vasedomena.cz doplníte URL adresu svého webu.
WordPress pluginy jsou v podstatě aplikace, které rozšiřují možnosti vašeho WP webu. Existují jich tisíce. Proto v tomto článku najdete nejen návod, jak WordPress plugin nainstalovat, ale i doporučení pro výběr vhodného pluginu.
Většina webů potřebuje kontaktní formulář. Díky němu se s vámi vaši zákazníci snadno spojí, čímž si zvyšujete pravděpodobnost, že u vás nakoupí.
WordPress bohužel nemá vestavěné formuláře. Existuje ale spousta pluginů, s nimiž si kontaktní formulář na web snadno přidáte i bez kódování. Zde si ukážeme, jak si kontaktní formulář vytvořit ve WordPress pluginu WPForms.
Favicon (nebo favikona) je zkratka anglického favourite icon (oblíbená ikona). Jde o logo webu, které se zobrazuje na kartě prohlížeče, seznamu záložek, ve výsledcích mobilního vyhledávání atd.
Blokový editor Gutenberg je bezplatný nástroj, který WordPress pro tvorbu webu nabízí. Zde si ukážeme všechny možnosti vytváření příspěvků (blogových článků) a stránek.
Do vašeho WordPress účtu může mít přístup více uživatelů. To se vám bude hodit například v případě, že vám s tvorbou webu pomáhá někdo další. Každému uživateli lze přiřadit určitou roli. Díky tomu můžete udělit administrátorská práva tomu, kdo bude měnit nastavení WordPress, a třeba svému copywriterovi nebo SEO specialistovi dát práva nižší.
WordPress rozlišuje dva typy obsahu: stránky a příspěvky, tedy blogové články. Zde si ukážeme, jak se stránky a příspěvky ve WP administraci vytvářejí a kde se pak dají upravit.
V tomto článku si popíšeme, jak změnit uživatelské jméno a heslo pro přihlášení do vašeho WordPress účtu.
Existuje vícero způsobů, jak ve WordPressu obnovit zapomenuté heslo. Zde si ukážeme ten nejjednodušší a nejrychlejší a zároveň i řešení pro případ, že si krom hesla nepamatujete ani své uživatelské jméno nebo e‑mail k přihlášení do WP.
YouTube videa lze do WordPressu velmi snadno vložit pomocí odkazu. Zde si ukážeme nejjednodušší způsob i další možnosti vkládání nejen pro YouTube.
Změna WordPress šablony je velice jednoduchá. Je ale pár věcí, na které je při ní třeba myslet. V tomto návodu si ukážeme, jak WP šablonu správně změnit.
Název a popis (meta description) vašeho webu se zobrazuje především ve vyhledávání Googlu, Seznamu apod. Je to tedy jeden z prvních textů, kteří si vaši návštěvníci přečtou. Proto by měl vzbudit co nejlepší dojem. Nezapomeňte jej na svém webu vyplnit. Máte hned dvě možnosti, jak to udělat.
Meta description (meta popisek) stručně vystihuje obsah dané stránky a je velmi důležitý pro Google ad. Zde si ukážeme, jak jej vytvořit pro web na WordPressu.
WordPress administrace (zkráceně WP admin) je ovládací centrum vašeho webu. Je to backend WordPressu, tzn. ta část, kterou vaši zákazníci nevidí a kam nemají přístup. Zde si budete tvořit a spravovat své stránky, nainstalujete pluginy, změníte šablonu ad. Podívejte se, co všechno umí.
Nesprávné používání stránek a příspěvků patří mezi nejčastější chyby začátečníků, kteří si tvoří svůj první web na WordPressu. Rozdíl mezi nimi je jednoduchý. Pramení z toho, že WordPress byl původně nástroj na tvorbu blogu a teprve až později se z něj stal plnohodnotný redakční systém pro web.
WordPress na domovské stránce webu automaticky zobrazuje nejnovější blogové příspěvky. Je to pozůstatek z doby, kdy ještě fungoval jako redakční systém pro tvorbu blogu. Zde si ukážeme, jak toto nastavení změnit.
Možná ze zkušenosti sami víte, že internetové diskuze dokážou být pěkně divoké a nenávistné. Krom toho jsou také častým terčem spammerů, jak těch robotických, šířících škodlivý malware, tak těch živých, kteří se snaží přiživit na úspěchu daného článku a propagovat své vlastní projekty.
Každý příspěvek ve WordPressu má svůj trvalý odkaz (permalink) s jehož pomocí na něj lze odkazovat i dlouho poté, co zmizí z hlavní strany vašeho blogu. WordPress umožňuje nastavit různou strukturu permalinků, přičemž základní nastavení není příliš přívětivé ani pro vaše návštěvníky, ani pro vyhledávače (pro účely SEO). V tomto článku si proto ukážeme, jak trvalé odkazy ve WordPressu změnit.
Jednou z klíčových vlastností moderních webových stránek je responzivní design, který umožňuje, aby se stránky automaticky přizpůsobovaly různým zařízením a velikostem obrazovky. V tomto článku se dozvíte, jak otestovat responzivitu WordPress šablony a zajistit tak, aby vaše stránky vypadaly skvěle na počítači i na mobilu.
Jakmile si vytvoříte ty nejdůležitější stránky, potřebujete si na svůj web přidat i menu. To vašim zákazníkům pomůže s navigací. Zde si ukážeme, jak si menu ve WordPressu naklikat.
Chcete si do záhlaví, zápatí a bočních panelů vložit menu, odkazy na sociální sítě nebo třeba seznam nejčtenějších příspěvků? Tyto části webu patří mezi tzv. globální. To znamená, že se zobrazují na každé (nebo téměř každé stránce) vašeho webu. Upravují se na úrovni WordPress šablony. Zde si ukážeme dva způsoby, jak do nich přidat obsah.
Abychom vám usnadnili práci s WordPressem na maximum, předinstalovali jsme na něj několik zásadních rozšíření (WordPress pluginů). Pomohou vám se zlepšením bezpečnosti, sledováním návštěvnosti nebo zrychlení načítání vašich webových stránek.
WordPress šablony představují hlavní stěžejní součást WordPressu a jsou jedním z důvodů, proč je tvorba webu na WordPressu tak jednoduchá. Díky nim si i úplný začátečník může vytvořit krásný web i bez znalosti kódování. V tomto článku si vysvětlíme, co to je WordPress šablona a jaké typy šablon existují.
Formátování (úprava) textu ve WordPressu funguje podobně jako v klasickém Wordu. Text si můžete dát tučně (bold), kurzívou (italic), podtrhnout a přeškrtnout. V tomto návodu si také ukážeme, jak v editoru vytvořit nový odstavec a odrážkový nebo číslovaný seznam.
Plugin UpdraftPlus WordPress Backup & Migration slouží k zálohování, obnově a migraci vašeho WordPressu. Umožňuje vytvářet manuální i automatické zálohy dat, včetně databáze, souborů, pluginů a šablon. Díky němu můžete snadno obnovit své stránky v případě havárie, ztráty dat nebo útoku.
Pomocí WordPress pluginu EWWW Image Optimizer si můžete zmenšit velikost obrázků na svém webu. Tím si ušetříte trochu místa na webhostingu, ale především zrychlíte načítání stránek, což ocení nejen vaši návštěvníci, ale také Google, který bere rychlost načítání stránek jako jeden z důležitých faktorů pro SEO.
Optimalizace všech obrázků, které se na svém webu chystáte použít, je velice důležitá pro rychlost načítání vašich stránek. Obrázky ve vysokém rozlišení vám zbytečně zabírají místo na vašem webhostingu, ale především zpomalují web pro jeho návštěvníky.
HTTPS protokol šifruje všechna data přenášená mezi vaším webem a prohlížečem vašich návštěvníků. Díky tomu chrání například jejich osobní údaje (které u vás zadávají při nákupu nebo přihlášení) před hackery.
Zálohování WordPressu a jeho obnova jsou klíčovými kroky pro ochranu vašeho webu a dat. Právě z tohoto důvodu za vás provádíme zálohy zcela automaticky. V návodu popisujeme postup pro případy, kdy chcete zálohu či obnovu provádět také ve vlastní režii.
Přesun webových stránek do WordPressu může být náročný proces, zejména pokud máte různé webové stránky vytvořené různými způsoby. Následující návod vám ukáže obecný postup, jak migraci webu do WordPressu provést bez ohledu na jejich původ a engine.
WordPress je dnes jedním z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších systémů pro správu obsahu na internetu. S jeho rostoucí popularitou se bohužel zvyšuje i riziko útoků a bezpečnostních hrozeb. Nicméně, existuje řada opatření, která můžete přijmout, abyste zajistili, že váš WordPress web zůstane bezpečný.
Obrázky, videa a další média dotvářejí celkový vzhled vašeho webu. Pomáhají ilustrovat text, dodávají stránkám potřebnou barvu a rozdělují je na přehledné celky.
V tomto článku si proto ukážeme, jak s obrázky a dalšími médii ve WordPressu pracovat.
Duplikování stránek vám umožní rychle a efektivně vytvářet nové stránky s podobným obsahem, aniž byste museli začínat od nuly. Pokud jste uživatelem WordPressu a potřebujete duplikovat stránku, tento podrobný a strukturovaný návod vám poskytne veškeré informace, které potřebujete.
Pravidelné aktualizace vedou k lepší stabilitě WordPressu a odolnosti vašeho webu vůči hackerským útokům.
Obraťte se na nás. Ozveme se nejpozději do 24 hodin.
Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.
V naší poradně toho naleznete přehledně rozstříděné informace z různých odvětví.
Přejít do poradny