Pro pokročilé

Režim údržby (maintenance mode) ve WordPressu

Režim údržby (maintenance mode neboli údržbový mód) vytvoří stránku, která návštěvníky informuje, že webové stránky momentálně nejsou dostupné. 

Rubriky a štítky ve WordPressu

Rubriky a štítky ve WordPressu slouží k organizaci příspěvků. Zde si ukážeme, kde ve WP administraci rubriky a štítky najdete a jak s nimi můžete pracovat.

Přesměrování stránek (301) ve WordPressu

Chystáte se smazat publikovanou stránku či příspěvek? Nebo jen chcete změnit jejich URL? V obou případech je nutné je přesměrovat na novou adresu pomocí přesměrování 301. Nejjednodušší je na to použít WordPress plugin.

Změna výchozí rubriky pro příspěvky ve WordPressu

WordPress všechny nové příspěvky automaticky řadí do rubriky Nezařazeno, která je nastavena jako výchozí. V tomto článku si ukážeme, jak výchozí rubriku změnit, abyste si ušetřili práci s manuálním nastavováním rubriky u každého nového příspěvku a udělali svůj blog přehlednější pro čtenáře.

Jak vytvořit chybovou stránku 404 ve WordPressu

Dřív nebo později se stane, že některý návštěvník vašeho webu skončí na neexistující URL adrese. V tu chvíli se mu ukáže chyba 404: stránka neexistuje. Většina moderních WordPress šablon pro tyto případy naštěstí obsahuje předpřipravenou chybovou stránku, takže máte práci s jejím vytvářením usnadněnou.

Odesílání e‑mailů z WordPressu: Návod na nastavení pluginu WP Mail SMTP by WPForms

WP Mail SMTP plugin slouží k odesílání e‑mailů z WordPressu pomocí SMTP serveru a je nezbytnou pomůckou pro úspěšné odesílání formulářů, ať už z pluginu Wpforms lite, nebo Contact forms 7 a dalších obdobných formulářových pluginů.

Povolení přístupu do WordPress administrace ze zahraničí

Jste v zahraničí a máte problém se do své WordPress administrace? V tom případě je třeba v souboru .htaccess danou zemi povolit.

Nastavení pluginu Google Analytics by MonsterInsights

WordPress plugin MonsterInsights vám zpřístupní ty nejdůležitější funkce a reporty Google Analytics přímo ve vašem WordPressu. Postup si pro nastavení jeho bezplatné verze si ukážeme v 5 jednoduchých krocích.

Hromadný import článků (příspěvků) z blogu do WordPressu

Máte na svém starém blogu velké množství článků a chcete si je zkopírovat na svůj nový web na WordPressu? Pokud ano, doporučujeme pro to využít hromadný import článků (ve WordPressu se jim říká příspěvky). Zde je podrobný návod, jak na to.

Jak přenést svůj starý blog na WordPress snadno a rychle

Máte blog a chcete ho převést na WordPress? Nebojte, ručně jej přepisovat nemusíte. Celé se to dá zvládnout za chviličku díky importéru WordPressu. Zde si postup podrobně vysvětlíme.

Konfigurace pluginu WP Super Cache: Podrobný návod pro uživatele WordPressu

WordPress plugin WP Super Cache je jedním z efektivních nástrojů pro zrychlení načítání stránek na WordPressu. V tomto podrobném návodu se naučíte, jak plugin správně nakonfigurovat, abyste dosáhli maximálního výkon a optimalizace svého webu.

Změna domény ve WordPressu – podrobný návod pro začínající uživatele

Přechod na novou doménu může být pro majitele webových stránek výzvou, ale s WordPressem je to snadné. V tomto podrobném návodu vám ukážeme, jak změnit doménu ve WordPressu krok za krokem, od zálohování až po aktualizaci odkazů.

Návod na nastavení a používání LiteSpeed Cache pluginu pro WordPress

LiteSpeed Cache plugin je extrémně výkonný nástroj pro optimalizaci rychlosti vašich webových stránek. Nabízí širokou škálu funkcí, které pomáhají zrychlit načítání stránek, snížit dobu odezvy serveru a zlepšit celkový výkon vašich webových stránek. Proto jej na náš WordPress hosting instalujeme automaticky.

Průvodce nastavením bezpečnostního pluginu iThemes Security

iThemes Security je vedle WordFence, o kterém v naší nápovědě píšeme také, jeden z nejlepších bezpečnostních pluginů pro WordPress, které můžete pro zabezpečení svých webových stránek použít. 

Úprava WordPress šablony

Máte už vybranou svou WordPress šablonu? Skvělé! Nyní si ji můžete upravit tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám vašeho webu (a byznysu). 

Změna přihlašovací stránky do WordPress administrace

Každý web na WordPressu má jednotnou přihlašovací stránku: wp-login.php (nebo wp-admin.php) za lomítkem vaší domény. To pro váš účet pochopitelně představuje bezpečnostní riziko, které můžete snadno vyřešit tím, že si URL pro přihlašování změníte. Zde je návod, jak na to.

Návod na aktivaci licence bezpečnostního pluginu WordFence Security

WordFence Security patří mezi špičku mezi bezpečnostními WordPress pluginy. Proto jsme jej vybrali mezi ty pluginy, které na váš WordPress hosting instalujeme automaticky. Po instalaci je však ještě třeba jej aktivovat a nastavit. 

Child verze šablony ve WordPressu: Jak a proč ji vytvořit

Klíčovou výhodou WordPressu je jeho flexibilita a rozšiřitelnost pomocí šablon a pluginů. Při vytváření webové stránky ve WordPressu je důležité používat správné postupy, aby byla zajištěna udržitelnost a snadná aktualizace šablony. Doporučeným postupem je vytvoření child verze šablony, kterou vám podrobně popíšeme v tomto článku.

Zajímá vás ještě něco?

Obraťte se na nás. Ozveme se nejpozději do 24 hodin.

icon
V České republice
+420 603 111 111

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na Slovensku
+421 2 581 010 62

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na e-mailu
info@webglobe.cz

Odpovídáme vám do 24 hodin

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.

Zajímají vás další témata?

V naší poradně toho naleznete přehledně rozstříděné informace z různých odvětví.

Přejít do poradny