Jak zálohovat web

Potřebujete mít úplnou zálohu svých stránek a totéž platí i pro vaše osobní údaje. A co víc, ke ztrátě dat může dojít i když v tom není lidská chyba. To znamená, že mít zálohy je nezbytné ačkoliv vy (a váš tým) víte, co děláte.

Poznámka: 40 % malých až středních podniků svá data nepotvrzuje. Ale u WebEditoru je vaše stránka vždy zabezpečená.

Co je záloha stránek?

Zálohování webových stránek znamená v pravidelných intervalech chránit, ukládat a archivovat obsah webu několika způsoby. Tím je zajištěno, že je váš obsah vždy bezpečně uchován.

Katastrofická událost, kdy by váš web náhle zmizel, je extrémně nepravděpodobná. Je mnohem pravděpodobnější, že omylem smažete něco podstatného, třeba důležitý úryvek vlastního kódu. Pokud se tak stane, musíte být připraveni a mít svůj web zálohován.

Typy zálohování webu

Ve WebEditoru jsou k dispozici dva typy zálohování: ruční a automatické. Ve výchozím nastavení bude WebEditor automaticky zálohovat vaše stránky bez jakéhokoliv zásahu z vaší strany. 

Kdy se tak stane?

  • Když stránku uložíte popáté
  • Při publikování webových stránek

Vytváření ručního zálohování

Po provedení důležitých změn na webu můžete web ručně zálohovat. Postupujte podle těchto kroků:

  1. Přejděte do hlavní nabídky a klepněte na Nastavení
  2. Na kartě Zálohy klepněte na Vytvořit zálohu webu:

3. Zadejte jméno zálohy, například s datem nebo poznámkou, která vám připomene, co bylo změněno:

4. Klepněte na tlačítko Odeslat. Vaše webová stránka bude uložena a záloha bude viditelná v seznamu záloh webových stránek:

Obnovení webu ze zálohy

Pokud chcete obnovit vaši webovou stránku na dříve uloženou verzi, můžete tak učinit kliknutím na zálohu v seznamu a potvrzením vašeho záměru v rozbalovacím okně s varováním, které se zobrazí:

Po klepnutí na tlačítko Odeslat se automaticky obnoví předchozí verze webu. Bude také vytvořena nová automatická záloha, která vám umožní přístup k aktuální verzi webu.

Poznámka: V závislosti na vašem plánu můžete vytvořit určitý počet záloh. Informujte se u svého poskytovatele, kolik ručních a automatických záloh můžete vytvořit.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.