Jak používat metadata pro zlepšení SEO

Meta data sestávají z titulní značky a několika značek metadat včetně klíčových slov a popisu.

Značka názvu webu

Toto se zobrazuje na kartě prohlížeče a také ve vyhledávacích nástrojích jako text, na který klikáte při hledání klíčového slova. Kromě okamžitě zřejmého vztahu mezi vaším nadpisem a tím, co lidé vidí ve výsledcích vyhledávače, kladou vyhledávací nástroje vysokou hodnotu obsahu této značky, když se snaží zjistit, o čem je váš web.

Chcete-li ze své značky názvu získat co nejvyšší hodnotu klíčového slova, snažte se ponechat klíčová slova co nejvíce vlevo. Místo toho, abyste řekli "Co můžete dosáhnout pomocí KLÍČOVÉHO SLOVA", zkuste něco jako "KLÍČOVÁ SLOVA vám pomohou dosáhnout toto". Všimněte si, jak klíčové slovo přešlo z pravé strany nadpisu (poslední slovo) doleva (první slovo). To okamžitě zvýšilo hodnotu této stránky pro přední klíčové slovo v nadpisu. Vyzkoušejte to na více stránkách na svém webu, zejména na své domovské stránce, která má tradičně větší hodnotu SEO než vaše ostatní stránky.

Váš název by měl mít více než 60 a méně než 120 znaků. Tyto limity se občas trochu mění a proto doporučujeme zlatou střední cestu něco kolem 90 znaků. Nepoužívejte seznamy klíčových slov, protože budou považovány za spam.

Meta popis

Meta popis se vám zobrazí ve službě Google pod vaším názvem, když se Vaše stránka vrátí ve výsledcích vyhledávání. Meta popis by měl být jedinečný pro každou stránku vašeho webu a měl by stručně popisovat to, co se na dané stránce nachází. Vyhledávačům se nelíbí, když používáte stejný popis na více jak jedné stránce, protože je těžké rozhodnout, která stránka je relevantnější, a která stránka se má zobrazit ve výsledcích vyhledávání.

Pokud na své stránce nemáte nastaven žádný meta popis, použije Google část obsahu z vaší webové stránky. Toto je obvykle částí viditelného textu na vaší webové stránce, která se nachází hned na začátku ve zdrojovém kódu HTML nebo první text, který se shoduje s klíčovým slovem, které někdo hledá.

Meta popis by měl být obsahově výstižný, gramaticky správný a měl by být dlouhý 90 až maximálně 160 znaků.

Meta klíčová slova

Umístěte na svůj web také klíčová slova, měla by se shodovat s tím, co obsahují vaše značky nadpisu a popisu. Můžete přidat libovolné množství klíčových slov, ale čím méně jich budete mít, tím efektivnější budou. Všechna tato klíčová slova by měla být relevantní k obsahu vašich stránek. Klíčová slova by také měla být obsažena v hlavním textu a pokud je to možné, v hlavním nadpisu na vašem webu. Když do svých metadat a obsahu webových stránek zahrnete populární klíčová slova, všimnou si jich roboti vyhledávacích nástrojů.

Existuje mnoho SEO technik, které mohou zvýšit hodnocení vašeho vyhledávače. Začněme těmito jednoduchými kroky, pomocí kterých si můžete všimnout svůj web.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.