Co je to malware skener?


Malware skener – detekce virů na vaší stránce


Malware skener je nástroj pro identifikaci škodlivého softwaru, jehož rozhraní najdete v klientské administraci Webglobe. Data uložená v prostoru vaší domény jednou za týden kontrolujeme nástrojem BitNinja.

Soubory infikované malwarem naleznete v seznamu v administraci domény v části Hosting> Web> Malware skener (pokud se jedná o multihosting skener se nachází na hlavní multihostingovej doméně např. Multi_123456)


Kdo vám s daným virem pomůže?

Pokud nemáte zkušenosti s tvorbou / správou stránek, doporučujeme se obrátit na správce webové aplikace / programátora / technika, který musí obsah daného webu pročistit, aktualizovat a zajistit, aby se v budoucnu podobná situace podle možností neopakovala. Naše společnost takové služby aktuální neposkytuje.


Jak se dostane virus na vaši stránku?

Virus na stránku se dostane s největší pravděpodobností, pokud útočník najde bezpečnostní zranitelnost ve zdrojovém kódu vaší webové stránky, tzn. díru v kódu stránky. Je však třeba dbát i na jiná zranitelná místa jako jsou:


  1. Neaktualizovaných aplikace
  2. Neaktualizované pluginy
  3. Nedostatečně bezpečné heslo
  4. Ukládání hesla pro FTP účet v počítači (v aplikací FileZilla, Total Commander apod.)


Jak se pročišťuje obsah zavirované stránky?

Složitější postup:

Je třeba se přihlásit na FTP účet domény, stáhnout si celý obsah stránky do počítače a překontrolovat antivirovým programem. Následně překontrolujte i databázi, která je navázaná k dané stránce. Po prověření si změňte heslo do vašeho FTP účtu a aktualizujte si svoji aplikaci na nejnovější verzi.

Jednodušší způsob, je možný pouze v případě, že virus je na stránce po dobu méně než 14 dní, ne starší:

V případě, že stránka byla zavirovaných jen během 14 dní (to zjistíte tak, že se přihlásíte do administrace av části web – malware skener si zkontrolujete datum při zavirovaných obsahu vaší stránky), ve vaší administraci v části Hosting> Zálohování si víte obnovit stránku ještě ze dne kdy byla v pořádku a tím pádem nemusíte řešit zásah programátora. Obnovu doporučujeme provést jak pro FTP, tak i pro samotnou databázi. Jak udělat obnovu ze zálohy zjistíte zde.


Jak nejlépe zajistit svou stránku?


  • aktualizace redakčního systému na nejnovější verzi
  • neukládat heslo na FTP do aplikací jako jsou FileZilla, Total Commander apod.
  • zvolit si silné heslo k přihlášení do FTP klienta, minimálně 8 znaků, malé, velké písmeno, číslici
  • dbát o bezpečnost vašeho vlastního počítače použitím antivirového programu, který budete pravidelně aktualizovat

Nemáte přístupy do administrace? Použijte link na reset hesla https://admin.webglobe.cz

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.