10. 8. 2021
Tiskové zprávy

Webglobe odkrojila další díl koláče na hostingovém trhu, kupuje ONEbit.cz

Společnost Webglobe, s.r.o. získala pod svá křídla brněnskou hostingovou firmu ONEsolution s.r.o.

Webglobe

Praha 10. 8. 2021 – ONEsolution s.r.o. se jako další hostingová firma zařazuje měsíc od poslední oznámené akvizice do WY Group, za níž stojí investiční fond Sandberg Capital.

V posledních měsících se tak jedná už o třetí rozšíření skupiny WY Group o významného hráče na trhu. I díky této akvizici má Webglobe našlápnuto k získání pomyslného titulu největšího hostingového providera v České republice. 

ONEbit hosting vygeneroval v roce 2020 obrat přes 20 milionů korun a spravuje více než 25 tisíc domén.

„ONEbit hosting poskytuje komplexní spektrum služeb pro webové prezentace všech velikostí, se zaměřením na dlouhodobou péči o své zákazníky. Tyto hodnoty sdílíme se skupinou WY Group, spojení tak otevírá nové možnosti nejen pro naše zákazníky a obchodní partnery, ale znamená i zcela nový směr na poli hostingových služeb v ČR, jehož můžeme být součástí.“ – Ing. Petr Benešovský, spoluzakladatel ONEsolution s.r.o.

ONEsolution s.r.o. je webhostingová společnost, která působí na trhu již 16 let pod značkou ONEbit hosting. Její služby zahrnují registrace domén, webhosting a serverhosting.

Webglobe, s.r.o. vznikla v roce 2021 spojením českých firem IGNUM, Stable.cz a Hosting90. Hlavním cílem společnosti je umožnit každému podnikateli v Čechách přenést svůj byznys do digitálního prostředí.

WY Group, a.s. vznikla v roce 2019 spojením sil private equity fondu Sandberg Capital s Igorem Strečkem, podnikatelem v oblasti webhostingových služeb. Firmy skupiny WY Group se specializují na služby registrace domén, webhostingu a správy náročných online infrastruktur. V Česku skupina působí prostřednictvím firmy Webglobe, s.r.o., na slovenském trhu jako Webglobe – Yegon, s.r.o. 

Sandberg Capital, správ. spol., se zaměřuje na investování do menších a středně velkých společností ve střední a východní Evropě. Její portfolio čítá aktiva v hodnotě přes 150 milionů eur. Své aktivity rozvíjí s povolením od Národní banky Slovenska na vytváření a správu slovenských i zahraničních alternativních investičních fondů. Mezi významné české investície Sandbergu patří poskytovatel cloudových služeb Revolgy, softwarový dům SOLITEA, školní software Bakaláři i nejnovější přírůstek do rodiny, telekomunikační společnost Daktela.
 

Autor článku
Webglobe


Ať už cílíte specifické zákazníky nebo celý svět, vybavíme Vás účinným arzenálem.

Sdílejte článek