8. 11. 2023
Webhosting

Srovnání webhostingů: Kde se dívat? Podle čeho se řídit? Jak je číst?

Jdete raději za lepší cenou, nebo si neváháte připlatit za kvalitu? A jak tu kvalitu ověřujete? Jedna věc je, co o svém webhostingu píší samotné firmy, druhá pak, co na něj říkají odborníci. 

Tento článek je v podstatě kompilací všech důležitých recenzí a srovnání webhostingů na českém trhu. Pomůže vám se v nich zorientovat a vybrat podle nich ten nejlepší webhosting pro váš web.

Jan Dvořák

Co zde najdete: 

  1. stručný popis s odkazy na jednotlivé recenze a srovnání webhostingů
  2. informace o tom, podle jakých kritérií se vlastně webhostingy srovnávají

Pokud vám web slouží k podnikání, dokáže vám opravdu kvalitní webhosting výrazně pomoci k převálcování konkurence (která je na tom zpravidla hůře) – a ten nekvalitní vám naopak zvládne pěkně zavařit. Jen na pevných základech můžete postavit opravdu dobrý web…

Na která srovnání webhostingů při výběru brát zřetel?

Na internetu existuje nespočet srovnání webhostingů. My zde vybíráme ty, která jsou pravidelně aktualizovaná, jsme si u nich jistí kvalitou.

U každého stručně popisujeme obsah a hlavní klady článku.

Přehledný článek na Arecenze.cz

Srovnání webhostingů od Jakuba Gulce na webu arecenze.cz je velice dobře strukturované. 


Začíná metodikou, pak vám ukáže žebříček s hlavními klady a zápory, poměrně vyčerpávající tabulku parametrů a na konec stručné slovní hodnocení, přes které se můžete prokliknout na celou recenzi na daný webhosting.

Jakub do srovnání zařadil celkem 9 větších i menších, dražších i levných poskytovatelů webhostingu, takže máte z čeho vybírat.

Na konci článku je také pěkný návod na to, jak vybrat webhosting a kterých parametrů si při výběru všímat. 

Srovnání webhostingů s recenzemi na Testado

Web Testado obsahuje bezpočet nejrůznějších recenzí a uživatelských testů na všechno možné.

O to více oceňujeme, že srovnání webhostingů tu psal skutečný vývojář webových aplikací, který tématu opravdu rozumí.

Škoda jen, že do něj zařadil pouze 5 webhostingů.

Každý má ale za to velice detailní recenzi, která je napsaná se zřetelem na technicky méně zdatné uživatele a obsahuje dostatek obrázků s hezky strukturovaným závěrečným hodnocením.

SlevyNaHosting.cz

SlevyNaHosting.cz je jeden z mnoha affiliate projektů Tomáše Mahríka. 

Doporučujeme jej sledovat, protože zde najdete aktuální informace o slevových akcích všech důležitých poskytovatelů webhostingu. 

Tomáš také aktivně vyhledává slevové kupony na všemožné hostingové služby a domény, takže díky němu můžete ušetřit nemalé peníze.

Jeho srovnání webhostingů je dobré především v tom, že porovnává i jednotlivé hostingové balíčky různých firem.


Pokud máte v plánu vytvořit si web na WordPressu, rozhodně navštivte další Tomášův projekt, Webhosting Centrum, kde najdete velice přehledné srovnání nejlepších českých WordPress hostingů.

Nastartujte svůj byznys s moderním, profesionálním webem na WordPressu

Připravili jsme pro vás perfektně vyladěný WordPress hosting, který vám usnadní práci:

  • předinstalovaný WordPress a pluginy
  • až 12⨉ rychlejší webové stránky
  • exkluzivní návody, e‑booky a tutorialy

Zjistit více

14 nejlepších webhostingů na Entuzio

Srovnání webhostingů na Entuzio.cz je co do počtu porovnávaných poskytovatelů nejobsáhlejší.

O prvenství zde soutěží celkem 14 webhostingů, u kterých si však můžete přečíst pouze stručnou recenzi s cenami a hlavní výhody a nevýhody.

Pro někoho je to možná trochu málo, jinému to ale k rozhodnutí postačí.

Recenze na webhosting na Webtrh.cz
Nakonec ještě zmiňme recenze webhostingů na Webtrh.cz, které jsou opět trochu více technické, ale zas v nich najdete výsledky výkonnostních testů webhostingů.

Recenze na webhosting na Webtrh.cz

Nakonec ještě zmiňme recenze webhostingů na Webtrh.cz, které jsou opět trochu více technické, ale zas v nich najdete výsledky výkonnostních testů webhostingů.

Podle čeho se webhostingy srovnávají?

Odborní redaktoři, kteří webhostingy srovnávají, je testují hlavně po technické stránce

To znamená, že si na webech najdou technické specifikace a parametry webhostingů a seřadí je v tabulce vedle sebe.

Všímají si zejména prostoru pro web, počtu domén, zabezpečení, verzí PHP, CRON úloh, záloh, podpory pro WordPress apod.

A pak samozřejmě ceny…

Srovnání webhostingů Testado

Srovnání webhostingů má většinou podobu takového dlouhé tabulky parametrů. Krom ní ale v článku najdete také recenze, nebo alespoň krátké slovní hodnocení.

Krom toho také otestují rychlost odezvy serverů, tedy rychlost webhostingu – například pomocí nástrojů PingdomGtmetrix, případně ještě Google PageSpeed Insights.

Rychlost webhostingu je velice důležitý ukazatel jeho kvality, protože má přímý vliv na rychlost vašeho webu. A ta má zas přímý vliv na to, jak moc s vámi budou vaši návštěvníci a Google spokojení. Nikdo nechce čekat, až se vaše stránky načtou. Každá desetina vteřiny tu hraje roli.

Dále vyzkouší odezvu zákaznické podpory. Vymyslí si nějaký běžný uživatelský problém, který u webhostingu může nastat, a pak ohodnotí, jak dobře jej podpora vyřešila a zda umí zákazníkům poskytnout srozumitelné informace.

Na základě porovnání všech parametrů a testů pak vyřknou verdikt v podobě číselného hodnocnení (buď na škále od 1 do 10, nebo v procentech), nebo je prostě jen seřadí do žebříčku a označí vítěze.

Srovnání webhostingů arecenze

Arecenze webhostingy hodnotí procentuálně a k tomu přidávají kratičkou recenzi s přehledem nejdůležitějších kladů a záporů.

Co od srovnání webhostingů nečekat

Málokdy se bohužel dozvíte, který webhosting je nejlepší pro který typ webu (míněno firemní web, osobní stránky, grafické portfolio, e‑shop apod.) – to už záleží spíše na jednotlivých balíčcích než na poskytovatelích.

Každý poskytovatel nabízí různé webhostingové balíčky, které se liší především velikostí diskového prostoru a pár dalšími parametry. Chcete-li si udělat opravdu dobrý obrázek o tom, který webhosting je nejlepší, zkontrolujte, které balíčky jsou ve srovnání postaveny proti sobě.

Od srovnání webhostingů tedy nečekejte „solution based“ recenze, i když na konci článku zpravidla najdete obecné informace o tom, jak webhosting vybírat.

Autor článku
Jan Dvořák

Ať už cílíte specifické zákazníky nebo celý svět, vybavíme Vás účinným arzenálem.

Sdílejte článek

Výbava pro váš onlinový svět

Proč věci na různých místech, když je můžete mít na jediném?